Adidas a šport

Už vyše 80 rokov patrí značka Adidas do sveta športu. Oblieka a obúva špičkových športovcov, začínajúcich profesionálov a všetkých, pre ktorých je aj rekreačný šport súčasťou života. Dnes je Adidas svetovým lídrom športového tovaru a ponúka veľmi široké portfólio produktov, od športových pánskych a dámskych topánok, športového oblečenia a vybavenia až po kozmetiku, hodinky a doplnky. Výrobky značky Adidas je možné zakúpiť prakticky v akejkoľvek krajine sveta. Základný stavebný kameň tejto športovej značky položil už v 20. rokoch Adolf Dassler v Nemecku, značka bola oficiálne zaregistrovaná až o 29 rokov neskôr.

Stratégia značky je jednoduchá: "Sústavne posilňovať postavenie značky Adidas a jej produktov, neustále zlepšovať postavenie značky oproti konkurencii a dosahovať pozitívne finančné výsledky."

topánky adidas

Čo o Adidas neviete:
  • Zakladateľ Adolf Dassler bol pôvodom pekár
  • Adidas a Puma majú spoločných rodičov - bratia Adolf a Rudolf Dassler sa v roku 1948 nepohodli a pôvodná spoločnosť Dassler Brothers Shoe Factory bola rozdelená. Kým Adolf Dassler buduje značku "Adidas", jeho brat Rudolf rozbieha konkurenčnú značku "Puma".
  • Adolfovi Dasslerovi vďačíme za vznik dnešnej podoby kopačiek "s hrotmi".
  • Medzi tváre Adidas patria svetovo uznávané celebrity ako Madonna, David Beckham alebo Dana Kurnikovová. Globálnou tvárou značky je aj český brankár Petr Čech.