Nike - najoriginálejšia obuv

Spoločnosť s fajkou v znaku patrí medzi najväčšie a najznámejšie športové značky sveta. Topánky Nike sa stali fenoménom nielen v oblasti športu. Dnes ich nosia špičkoví športovci aj obyčajní ľudia, ktorí si potrpia na vysokú kvalitu, pohodlie a originálny vzhľad svojich topánok. Jej zakladateľmi boli v 70. rokoch 20. storočia uznávaný bežecký tréner Bill Bowerman a Phil Knight. Ich pôvodnou myšlienkou bolo vyvinúť bežecké topánky, ktoré by boli funkčné a pomáhali športovcom dosahovať lepšie výkony. Táto obuv však zároveň mala byť dostupná aj pre bežný pracujúci ľud a čoskoro sa tak popularita topánok Nike začala veľmi rýchlo šíriť. Profesionálny atléti boli ohromení úplne prevratnými vlastnosťami tejto obuvi a začali botasky Nike hojne využívať.

Dnes je firma Nike je najväčším svetovým návrhárom, predajcom a distribútorom originálnej športovej obuvi, odevov, vybavenia a doplnkov pre celý rad športov a pohybových aktivít. Topánky Nike si môžete zaobstarať v 160 krajinách sveta a vo firme je zamestnaných až jeden milión ľudí. Cez mohutnú konkurencii sa značka Nike drží už niekoľko desaťročí na špici športovej obuvi a oblečenia. Meno tejto americkej značky vzniklo z mena gréckej bohyne víťazstva - Niké.

"Nike ID"

Chcete byť úplne originálny? Spoločnosť Nike vám ponúka netradičnú službu "Nike ID", ktorá vám umožňuje navrhnúť si tenisky podľa vlastného vkusu. Je na vás, aký model zvolíte, môžete potom ľubovoľne kombinovať farby a ďalšie dizajnové prvky, dokonca si môžete nechať zadnú stranu potlačiť vlastným nápisom. Cena takýchto topánok je približne o 20% vyššia.

topánky nike