Puma - rýchla ako šíp

PUMA ® je globálna športová značka, ktorá úspešne spája vplyvy z oblasti športu, životného štýlu a módy. Jedinečná perspektíva spoločnosti Puma AG Rudolf Dassler Šport ( "Puma"), spolu s využitím technických inovácií a revolučného dizajnu, vedie k nečakaným výsledkom v oblasti štýlovej športovej obuvi, odevov a doplnkov. Spoločnosť PUMA ® bola založená v roku 1948 Rudolfom Dassler v nemeckom Herzogenaurach. Dnes zamestnáva Puma AG približne 9200 zamestnancov a dodáva svoje výrobky do viac ako 80 krajín sveta.

Spoločnosť Puma patrí v súčasnosti k najrozšírenejším a najziskovejším firmám čo sa týka produkcie športovej obuvi a ďalšieho vybavenia pre šport týka. Pre niekoho sa táto značka stala synonymom iba pre topánky, Puma toho však ponúka oveľa viac - v módnych kolekciách Puma nájdete okrem topánok aj kabelky, tašky, športové oblečenie, bundy, doplnky alebo športové potreby.

topánky puma

Čo o značke Puma možno neviete:
  • Puma je hlavným producentom vodičských topánok a pretekárskych kombinéz. Značka je hlavným producentom pre Formulu 1 a najmä NASCAR.
  • Adidas a Puma majú spoločnývh rodičov - bratia Adolf a Rudolf Dassler sa v roku 1948 nepohodli a pôvodná spoločnosť Dassler Brothers Shoe Factory bola rozdelená. Kým Adolf Dassler buduje značku "Adidas", jeho brat Rudolf rozbieha konkurenčnú značku "Puma".
  • Rudolf pomenuje najprv svoju značku topánok "Ruda", s názvom ale nie je spokojný, a tak ešte v roku 1948 vymýšľa a registruje značku "Puma".
  • V roku 2008 oslávila Puma 40. výročia značky KING. Portugalská futbalová hviezda Eusebian strelil v roku 1968 v legendárnych kopačkách KING celkovo 42 golov.
  • V apríli 2007 vlastník Gucci značka Pinault-Printemps-Redoute (PPR) oznámila, že kúpila 27% podiel v spoločnosti Puma. Dňa 17. júla 2007 drží PPR už 62,1% z Puma zásob. Dnes je teda majoritným vlastníkom značky Puma.